Inversiniai stalai

Inversinė terapija, ir kuo inversiniai stalai naudingi?

Tyrimai rodo, kad užsiimant inversine terapija, galima sumažinti nugaros operacijos tikimybę net iki 50%

Žurnalo „Journal of Physical Therapy Science” paskelbtame tyrime žmonėms, kenčiantiems nuo išialgijos ir juosmens diskų ligų, paskelbta gera žinia: operacija gali būti ne vienintelė išeitis galinti padėti. Niukaslo universiteto mokslininkai nustatė, kad naudojant inversinį stalą pacientai sergantys sėdmenine liga jaučia mažesnius nugaros skausmus ir simptomus, todėl jiems tai gali padėti išvengti operacijos.

Tyrime buvo vertinamas reguliarios inversijos terapijos poveikis pacientams jaučiantiems skausmą, sergantiems sėdmenine liga ir laukiantiems operacijos. Tyrimo tikslas buvo: „įvertinti simptomus ir sužinoti kokiam skaičiui žmonių iš 85 dalyvavusių tyrime po terapijos vis dar reikėjo atlikti operaciją”.

Tyrėjai nustatė, kad juosmens diskų ligomis ir išialgija sergantiems pacientams, laukiantiems operacijos, kurie reguliariai naudojosi inversiniu stalu, tikimybė, kad jiems prireiks operacijos sumažėjo net iki 50%, o netgi praėjus dvejiems metams po tyrimo, žmonėms naudojantiems inversinį stalą rezultatai buvo teigiami.

Tyrime teigiama, kad „…inversijos terapija sumažina simptomus ir operacijos poreikį pacientams, sergantiems juosmens diskų liga ir išialgija”.

11-1

 

Natūrali pagalba: Inversijos terapijos nauda nugaros skausmo simptomams mažinti.

Galbūt dar svarbiau tai, kad tyrimo dalyviai, kurie toliau praktikavo inversiją, pranešė, jog ženkliai sumažėjo nugaros skausmai ir kiti simptomai.

Tyrime dalyvavę žmonės teigė, kad VAS skausmo balas sumažėjo perpus, praėjus tik keliems mėnesiams po pradinių tyrimų. Sumažėjo bendri skausmo simptomai, padidėjo judrumas ir pagerėjo lankstumas.

  • 74 proc. pacientų nurodė, kad skausmas buvo mažesnis
  • 69-75 proc. sumažėjo fizinių apribojimų dėl nugaros skausmo
  • 39 % pacientų nustojo vartoti vaistus nuo skausmo
  • Padidėjo judesių amplitudė
  • Pagerėjo refleksai
  • Sumažėjo jutimo sutrikimų

Inversinis stalas IS-300

 

Išvada

Šis tyrimas parodė, kad inversinis stalas gali būti labai naudingas asmenims, kenčiantiems nuo nugaros skausmų, ypač tiems, kurie turi sėdmeninę ligą ir kuriems gresia nugaros operacija.

Kaip pripažįstama tyrime, apvertimo terapija nugaros skausmui ir stuburo kompresijai gydyti buvo taikoma jau tūkstančius metų, o išpopuliarėjo tik XX a. septintajame dešimtmetyje.

 

Straipsnis parengtas pagal:

Mendelow, A. D., Gregson, B. A., Mitchell, P., Schofield, I., Prasad, M., Wynne-Jones, G., Kamat, A., Patterson, M., Rowell, L., & Hargreaves, G. (2021). Lumbar disc disease: the effect of inversion on clinical symptoms and a comparison of the rate of surgery after inversion therapy with the rate of surgery in neurosurgery controls. Journal of Physical Therapy Science, 33(11), 801–808. https://doi.org/10.1589/jpts.33.801